KREYSON MEMORIAL natočil klip Prachy a chystá pár neobyčejných koncertů

4. 9. 2019Magda Šotolová

Pauzu mezi letními festivaly a podzimními koncerty si kapela Kreyson Memorial vytipovala jako ten nejlepší čas pro vydáním svého druhého oficiálního videoklipu. Vypustila ho do světa v první školní den.

V dubnu letošního roku vyšlo kapele Kreyson Memorial nové album s názvem Strážci plamenů. Po baladicky laděné Motorce je písnička Prachy již druhým kouskem, který se kapela rozhodla opatřit videoklipem. Jeho výroba byla svěřena do pevných rukou pánů Tomáše Mikesky a Jakuba Schramma z agentury NorthMoravians. Ti klip sestříhali ze záznamu zvukové zkoušky na festivalu Maraton 40 v Horním Benešově, kde skupina Maraton křtila nové CD a zároveň slavila 40leté výročí svého vzniku.

Pár technických vychytávek

Klip Prachy – Live on Stage byl natočen tzv. syrovou kamerou bez dokreslování obrazu při použití několika kamer. Do honu za atraktivními záběry byl taktéž zapojen dálkově ovládaný dron. Ten se pohyboval v různých výškách nad pódiem a dokázal tak zachytit detailní záběry muzikantů, jejich pódiového vybavení a také nadšení, se kterým hrají. Písnička Prachy má svižné tempo, její hutný začátek graduje do melodického refrénu podpořeného vícevrstvými vokály. Čisté kytarové sólo v půlce písně, ve kterém se vystřídají a nakonec souzní oba kytaristé, je tou pomyslnou čepicí pěny na dobře načepovaném pivu.

Kreyson Memorial vystupují i pro charitu

Kreyson Memorial tímto klipem vzpomínají na letošní festivalovou sezónu. Kapela se již tradičně, kromě komerčních festivalů, zúčastnila i několika charitativních akcí. Vystoupila například v rámci akce Mrtník Cup 2019, jejíž pořadatelé věnovali výtěžek ze vstupného Nadačnímu Fondu „N“ (www.nadacnifondn.cz ) zřízenému na podporu Novorozenecké oddělení s JIRP na Gynekologicko-porodnické klinice 2. LF UK a FN v Motole. Podpořila taktéž NadějeFest 2019rock-metalový charitativní festival, jehož výtěžek putuje ke konkrétním, vážně nemocným dětem. Letos se zpívalo a hrálo pro Patrika a Barborku.

S Limetallem i na Reddyho narozeninách

A co pro své fanoušky Kreyson Memorial chystají dále? Nový program na podzimní koncerty.
Konečně dojde k zajímavému a dlouho očekávanému spojení kapel Limetall a Kreyson Memorial (v obou účinkují muzikanti, kteří spolu hrávali v Kreysonu). 9. listopadu společně odehrají dvojkoncert ve Žďáru nad Sázavou. Další zajímavý večer v režii Kreyson Memorial proběhne 7. prosince v pražském Music Clubu Jižák, kde kapela oslaví Vánoce a kulaté narozeniny kytaristy Radka Reddyho Kroce. Jste všichni zváni!

Text: Magda Šotolová, foto: Petr Dio Pospíšil

Originální nářadí Eibenstock

Komentáře

komentáře