KREYSON MEMORIAL představuje: NOVÝ ČLEN a NOVÝ SINGL „BOJ“

5. 6. 2020Magda Šotolová

Kreyson Memorial Boj 2020
Kreyson Memorial Boj 2020

S kytaristou a kapelníkem Kreyson Memorial Danielem Krobem jsme si povídali o událostech posledních měsíců, o době koronavirové, a nezapomněli jsme ani na žhavé novinky. Rádi se o ně s vámi podělíme.

Prý máte v kapele nového člena, představíš nám ho?

Během korona krize vystřídal ze zdravotních důvodů bývalého bubeníka Milana dnes již nový člen kapely Vlastimil Bronec, který přišel z kapel Epidemy a Self Defense. Asi to tak mělo být, že je Vlasta také ze západních Čech, jako jsem já a kytarista Reddy. Máme i plno společných známých a několikrát jsme spolu v minulosti hráli. Premiéru nový bubeník odehraje 13. června na koncertě v rockovém klubu Boomerang v Hlubokých Mašůvkách.

Jak rychle mezi vás nováček zapadl?

Velmi rychle. Vlasta už hraje celý koncertní program včetně nových skladeb. Kapelu svým věkem zásadně omladil a také pekelně zrychlil. Těšíme se s ním na živáky.

Omezení veřejných akcí v rámci pandemie koronaviru zřejmě zasáhlo i vás…

Situace u nás je podobná jako u ostatních kapel. Všechny jarní koncerty byly přeloženy na rok 2021, menší festiválky zůstaly, a koncerty plánované na září, říjen a listopad se právě teď řeší… Pořadatelé vyčkávají, jak se celá situace vyvine. Na našich stránkách www.kreyson.cz budeme všechny posluchače včas informovat.

Jak jste se poprali s vynucenou koncertní pauzou, k čemu jste využili volný čas?

Samozřejmě jsme nezaháleli, pracovali jsme na přípravě nových materiálů a během korony si každý z nás doma tvořil i něco do svého soukromého šuplíčku. Třeba se v budoucnosti něco zajímavého na veřejnosti objeví. Myslím tím samozřejmě hudební tvorbu. (smích) Hlavní hmatatelný výsledek ale představuje naše nová pecka Boj.

Jak vznikala?

Skladbu Boj jsme měli připravenou velmi rychle a v rámci nucené pauzy jsme ji natočili a smíchali. Zvukově se zásadně neliší od směru, kterým naše kapela jde, jen je trochu víc kytarově syrovější. Skvělý typický Doldyho hlas je nezaměnitelný a od prvního poslechu ti zůstane melodie v hlavě. Text písničky je taky aktuální, o kom nebo o čem to je, si každý může domyslet sám.

Chystáte se novou skladbu opatřit také videoklipem?

Ano, právě natáčíme hraný videoklip, ve kterém bude účinkovat celá kapela a bude mít filmový příběh. Jako ochutnávku pro nedočkavé fanoušky jsme zatím vypustili lyric video, a věříme, že z nového songu budou stejně nadšení, jako jsme my.

Ptala se: Magda Šotolová, foto: Standa Vybíral, video: YouTube.com

Originální nářadí Eibenstock

Komentáře

komentáře