Kreyson Memorial zahájil Volarské slavnosti dřeva | Šumava Net.CZ

Po dvacáté páté se uskutečnily Volarské slavnosti dřeva.

Páteční zahájení patřilo skupinám Pilot Season a Kreyson Memorial. Solidně naplněné náměstí ukázalo, že o slavnosti bude zájem.

Sobota patřila tradičně slavnostnímu zahájení. Politici, hosté, zastupitelé a radní volarské radnice a hlavní host Ondřej Ruml.

Volarská znělka zahájila a po ní již Miroslav Mareš, který tradičně slavnosti moderuje, představil hosty a poděkoval všem co přišli.

Přeříznutí polena, přípitek Volarským pivem starostkou Martinou Pospíšilovou s Ondřejem Rumlem. Slavnosti byly zahájené. Vystoupení Ondřeje Rumla v programu One man show odstartovalo zajímavé slavnosti s bohatým kulturním, společenským a duchovním programem.

Za zmínku v sobotu stojí dřevorubecká show EUROJACK, fotbalové utkání starých gard Volar a Sedlece u Mikulova, křest knihy volarského lékaře MUDr. Bohuslava Laňka Varhany na Volarsku a požehnání obrazu svatého Michaela farářem volarské Římskokatolické farnosti Karlem Falářem. Po celý den na tržnici Netolická pětka a B Quintet, pečení v peci v muzeu a vystoupení skupiny Husmeni. Roma star na Starém městě a lezecká stěna. Na náměstí dřevařský jarmark a řemesla a na své si v přilehlých uličkách přišli i trhovci a občerstvovatelé. Po oba dny výstava zahrádkářů.

Vrcholem soboty byla tradiční mezinárodní soutěž O putovní dřevák, kterou letos ovládl tým Perlesreutu. Večer Rozkrock, hudební skupina z jihočeské metropole, a vše ukončil skvělý koncert skupiny Parkán nejstarší rockové skupině na jihu Čech. Vše končí Ohňostrojem.

Neděle to je pochod v dřevěné obuvi. Letos šlo kolem kostela svaté Katřiny Alexandrijské 216 lidí, kteří vytvořili z dřeváků nápis Volary. RiedeWheel to je show dvou mladých bikerů a byla skvělá. Losování soutěže o zajímavé ceny, skupina Defacto, která hrála až do zakončení dvacátých pátých slavností dřeva ve Volarech. Volarské 25. slavnosti dřeva jsou za námi a těšme se na ty příští.

Originální nářadí Eibenstock

Komentáře

komentáře